9. 3. 2013 Lanškroun ml.žáčky-KP PCE kraje

Krajský  přebor  Pardubického  kraje, Mladší žákyně 9.3.2013  Lanškroun- Třešňovec.

VK Lanškroun  – Česká Třebová               2:1       25:17, 18:25, 15:11

Problém nastal v prvním setu, protože se zranila Kristýna Bělková, která spolu s protihráčkou  skákala na síť rozhodnutá  odehrát míč,  ale  skočily jedna druhé na nohu.  Dle prohlídky kotníku, to nevypadalo na závažné zranění, protože otok byl malý a bez krve, takže nedošlo k natržení vazů. Jelikož nás bylo pouze šest, řešíme, zda ukončíme naši účast a pojedeme domů, nebo to,  kulhající  Kristýna dohraje. Rozhodla se, že zůstane, takže dohráváme tento zápas. První st prohráváme, druhý set vyhráváme, bohužel ve třetím by děvčata potřebovala pomoc na útoku, ale Kristýna nemůže skákat. Prohráváme 1:2, být tam jedna z hráček , Veselá, nebo zdravá Bělková zápas by se vyhrál.                                                                                       Máme volno po dobu jednoho zápasu.  O této přestávce přijela  matka Kristýny Bělkové, přivezla Sabinu Dejdarovou a odvezla domů svoji zraněnou dceru.

Sokol Polička – Česká Třebová                2:1       15:25, 25:19, 15:7

Druhý zápas  hrajeme s Poličkou. První set vyhráváme v pohodě. Potom přišly dívky z Poličky na to, že mají hrát míče na z důvodu nemoci méně trénující  hráčky  Radku Hriškovou a Sabinu Dejdarovou, které pochopitelně nejsou tak vyhrané a míče vyhazují ven ze hřiště.  Přesvědčuji čtyři dívky, ze základní řady, že ony musí byt ty, které vezmou  celou hru  na sebe, Hrišková a Dejdarová jim pokud to půjde,  mohou  pouze pomoci.  Ještě koncovka druhého setu, by se dala  uhrát,  ale kazíme 4 podání po sobě a to již je na družstvo v takovémto stavu moc složité.  V rozhodujícím  třetím  setu již nebylo  o co hrát. Prohráváme 1:2.

VK Choceň – Česká Třebová                   0:2       25:27, 20:25

Začínáme  špatně, některé dívky kazí víc než je zdrávo.  Stále vyhazuje míče ven ze hřiště, které se již nedají napravit. Prohráváme 13:19, vypadá, „že je vymalováno“, ale  na servis jde Linda Klimková, která servisem boduje, a za pomoci Terky Peškové na síti začínáme stahovat tento bodový náskok. Soupeř začíná dělat chyby a již je pouze na našich dívkách jak to dopadne. Velice překvapivě se začíná zápas otáčet a set dohrává Tereza skvělou  8 bodovou sérií  servisů.  Druhý set si vytvoříme bodový náskok, který úspěšně dohráváme do vítězného konce. To, že  začínáme  častěji trénovat na centru, že  jsme přidali několik minut na délce tréninku, kdy dáváme servis a přihráváme servis právě na centr kurtu, se začíná na kvalitě servisu a přihrávky projevovat.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala:                                                                    Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Linda Klimková, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Hrišková Radka, Dejdarová Sabina.