6. - 7. 4. 2019 VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ B  PŘEROV, MČR.

O prvním dubnovém víkendu vyrazily mladší žákyně B na svůj první dvoudenní turnaj – předkolo MČR mladších žákyň. Do předkola bylo přihlášeno okolo osmdesáti týmů z celé České republiky. Ty byly rozděleny do deseti kvalifikačních skupin po sedmi až osmi účastnících. První čtyři týmy ze skupiny postupují pak do dalšího kola - kvalifikace.

Družstvo mladších žákyň B se turnaje účastnilo zejména proto, aby volejbalově nakouklo mimo Pardubický kraj a okusilo atmosféru velkého turnaje. Vzhledem k tomu, že máme velmi mladý tým, netrápily nás žádné postupové ambice.:-)

Naši kvalifikační skupinu J pořádal Přerov. Postupně jsme odehrály sedm zápasů. K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Uherskému Hradišti – pozdějšímu vítězi celého turnaje. Krok se soupeřem jsme držely do stavu 10:10, pak už na nás stačilo jen vrchní podání soupeřek, k mezihře jsme se moc nedostaly. Jednoznačně prohráváme 0:2. Ale holky vidí, jak by to mělo na hřišti vypadat.:-) Druhý zápas hrajeme se stejně starými soupeřkami z Přerova B. Hrajeme bez chyb a radujeme se z prvního vítězství 2:0. Třetími soupeřkami jsou hráčky z Krnova. Zápas má stejný průběh a opět nás těší výhra 2:0. Vpodvečer jsme ještě odehrály zápasy s Juniorem Brno a Přerovem A. Kvalita byla jednoznačně na straně soupeřek a my jsme dostaly další dvě lekce velkého volejbalu - dvakrát 0:2. Opět zafungoval zejména vrchní servis soupeřek. Unaveny po celodenním zápřahu se ubytováváme na hotelu. Stanovujme čas večerky, ale hráčky odpadly samy ještě dříve.:-)

V neděli ráno nastupujme proti Bílovci. Víme, že soupeř je lepší, ale věříme si, že uhrajeme co nejvíc bodů. Bohužel ale na hřišti ještě spíme a rychle prohráváme 0:2. Posledním soupeřem je DDM Brno. První set pokračujeme v ospalém výkonu z prvního zápasu a prohráváme. Ve druhém setu jsme se zvedly a vynutily si tie-break. Náš první v životě. Vyhrály jsme 2:1.

Celkově jsme se umístily v turnaji na krásném pátém místě s bilancí tří výher a čtyř proher. S takovým umístěním jsme rozhodně nepočítaly a holky za celý turnaj chválíme. Získaly jsme moře volejbalových i nevolejbalových zkušeností. A především - holky jsou namotivované k dalším tréninkům. (rb)

Hrály: M.Drymlová, D.Dvořáková, K.Hondlová, A.Kaplanová, H.Kovářová, B.Očenášová, E.Polášková, N.Řehořová, B.Šindelářová, T.Zemanová

tr. Hana Dvořáková, R.Benešová

Ml. žáci a žákyně