14. 9. 2019, VOLEJBAL, KVALIFIKACE MLADŠÍCH ŽÁKYŇ.

Do Přeboru Pardubického kraje mladších žákyň se v letošním roce přihlásilo 13 družstev. Náš oddíl má dva zástupce. V sobotu 14.září 2019 byla soutěž zahájena kvalifikací, po které budou družstva na základě výsledků rozdělena do výkonnostních skupin.

Družstvo České Třebové A papírově nečekala jednoduchá kvalifikační skupina. A na hřišti se to potvrdilo, nebylo zde jednoduchého soupeře. Na úvod nás čekala Litomyšl. První set byl hodně nervózní, ale koncovka nám vyšla. Druhý set byl už jednoznačný pro nás – výhra 2:0. K druhému zápasu děvčata nastoupila proti Lanškrounu A. Soupeř hrál výborně v poli a než jsme se rozkoukaly, první set jsme prohrály. Po důraznější promluvě k hráčkám jsme nakonec zápas dotáhly do tie-breaku, který jsme už jasně vyhrály -2:1. Na závěr zápas s Lanškrounem B poznamenal totální herní kolaps dvou našich opor. Na hřišti makaly v podstatě tři hráčky a takto se vyhrát nedá – 0:2. Ve skupině končíme na 2. místo, tzn. že budeme hrát ve druhé výkonnostní skupině, z níž se budeme snažit v příštím kole postoupit výš. Víme ale, že to nebude jednoduché.

Družstvo ČT B odehrálo svou kvalifikační skupinu ve Svitavách. Děvčata čekaly první zápasy v šestkovém volejbale. Bohužel z různých důvodů nakonec turnaj odehrálo šest hráček, což je velká škoda. V prvním zápase se děvčata utkala s Letohradem, který hrál stejně jako my se začínajícími hráčkami. První set byl vyrovnaný a rozhodovalo podání. Kdo dá servis, dá i bod. Nakonec byl šťastnější Letohrad - 0:2. Ve druhém zápase jsme poměřily síly s Vysokým Mýtem. V zápase se občas objevila i mezihra ,,na tři“, nedařil se ale příjem, takže prohráváme 0:2. Poslední dva zápasy se Svitavami A a s Poličkou skončily také prohrou 0:2, ale tyto soupeřky jsou už volejbalově mnohem dál než my a budou hrát v soutěži o nejvyšší příčky. Celkově ale spokojenost, holky si vyzkoušely šestkový volejbal a posbíraly první zkušenosti. (rb)