9. 12. 2017 MLŽKY KP PCE KRAJE

9. 12. 207 VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ PARDUBICKÝ KRAJ – ČESKÁ TŘEBOVÁ A.

V sobotu 9. 12. 2017 jsme v tělocvičně VDA pořádali další kolo KP mladších žákyň Pardubického kraje. V minulém kole se nám podařilo postoupit do A skupiny, a tak jsme věděly, že budeme muset zabojovat, abychom v této skupině zůstaly.

Našimi soupeřkami byly tým Poličky A a Dolního Újezdu. A jak? I když jsme opravdu chtěly, udělaly jsme neuvěřitelné množství chyb, které nás hlavně v napínavých koncovkách stály vítězství. Byly sety, kdy jsme hrály nádherně, ale i sety, kdy nás strach svázal natolik, že by i nafukovací balón spadl. Do příště máme určitě na čem pracovat, ale hlavu věšet nemusíme.

Další kolo nás čeká 20. 1. 2018 v Chocni a našimi soupeřkami budou týmy Svitav a domácího týmu. Pokud si uděláte čas a pojedete s námi, moc rádi Vás uslyšíme J

Hrály: kapitánka Neumannová, Horáková, Jebousková, Klementová, Nováková, Řeháková, Štanglerová, Vomáčková a Zahrádková

J.Rejmanová

9. 12. 2017, VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ PARDUBICKÝ KRAJ – ČESKÁ TŘEBOVÁ B.

V sobotu jsme odjížděly do Vysokého Mýta odehrát další kolo KP PA mladších žaček. V Chocni nám ujel přípojový vlak, zdálo se, že bude velký problém dostat se na místo včas. Jak praví rčení “všechno zlé je pro něco dobré“ měly jsme nakonec štěstí. Do Vysokého Mýta nás odvážela krásná parní lokomotiva s Mikulášem, čertem a andělem. Holky zářily, některé se snad i bály.

K prvnímu utkání jsme nastoupily proti družstvu Vysokého Mýta. Zápas jsme prohrály 2:3. Hra měla střídavou úroveň. Druhý zápas s Letohradem jsme prohrály 0:3. V tomto utkání jsme vyprodukovaly velké množství vlastních chyb. Chyby jsou součástí učení a protože tým máme poměrně mladý, dá se předpokládat, že nás budou provázet v každém zápase.

Tím, že začínáme šestkový volejbal, nejsou až tak důležité výsledky. Hráčky by se měly naučit poslouchat rady trenérů a snažit je plnit. Tím pádem se přestane dělat tolik zbytečných chyb. Dva vyhrané sety jsou pro holky velký úspěch.

Hrály: Beranová, Dvořáková, Hondlová, Honišová, Hrdličková, Očenášová, Polášková, Růžičková, Zemanová

H.Dvořáková

Ml. žáci a žákyně