18. 11. 2012 4.kolo KP Olomouckého kraje - ml. žákyně

Krajský  přebor  Olomouckého  kraje  mladších  žákyň  4. kolo  Česká Třebová  16. 11. 2012.

Pořádáme 4. kolo krajského přeboru Olomouckého kraje. Problém byl s děvčaty, protože jedna parta musí jet odehrát   jeden zápas do Chocně, která nám odmítla přeložit tento zápas  a druhá hrát  zde v České Třebové.  Navíc máme 5 nemocných, takže zde v Č. Třebové musíme použít N. Kubátovou z přípravky a čekat, kdy se dívky z Chocně vrátí.

Česká  Třebová dívky – Prostějov                                           0 : 2       (17 : 25,  21 : 25)

Již  několik  kol  máme „smůlu“, že tento turnaj krajského přeboru OL kraje začínáme s družstvem Prostějova, na které neumíme zahrát. Navíc nehrajeme v základu a N. Kubátová z přípravky hraje poprvé šestkový volejbal, takže vysvětlovat, kde má stát a co má dělat, je na její věk zatím zbytečné. Prohráváme 0 : 2.

Česká  Třebová dívky – Lanškroun                                          2 : 0       (25 : 16,  25 : 20)

V koncovce prvního setu již dorazily děvčata z Chocně, takže  Kristýna Voleská  střídala Natálii Kubátovou (Natálie, na to, že jsi hrála poprvé šestkový volejbal, to nebylo vůbec špatné, děkujeme za pomoc). Bez nějakých větších problému  vítězíme 2 : 0.

Česká  Třebová dívky – Česká Třebová chlapci                 1 : 2       (27 : 25, 13 : 25, 14 : 16)

Zde,  ač trénují  obě družstva společně,  funguje obrovská rivalita. Jeden, chce druhému dokázat, že je lepší. Chlapci doposud prohráli všechny zápasy, ale na dívky se vždy „hecnou“. První set je obrovská bitva o každý míč, který dívky vyhrávají 27:25.  Ve druhém setu dívky polevují a chlapci toho využívají. Hrají dobře a vítězí     celkem snadno 13 : 25. Třetí set je opět  obrovská  volejbalová bitva, kterou chlapci opět v prodloužené koncovce 14 : 16 po zásluze vyhrávají. Děvčata v koncovce hrály velice ustrašeně, bály se, aby nezkazily míč, oproti  chlapcům, které tuto skutečnost  zatím neřeší.  Ale toto je to pravé, co každé družstvo potřebuje k výkonnostnímu růstu, naučit se hrát pod tlakem. V této situaci se děti něco učí,  vyhrát 25:8, nikomu nic nedá.

Česká  Třebová dívky – Olomouc A                                        2 : 0       (25 : 8,  25 : 20)

V průběhu prvního setu lituji trenéra  UP Olomouc Miloše Papcuna, protože co mu jeho děvčata předvedla,   „to bylo na hadr“, prohrála 25 : 8.  Kdyby na to výkonnostně neměla, tak není co řešit, ale toto byl vrchol bezohlednosti.  Když si uvědomíme, kolik času musí s děvčaty strávit a potom mu to takto vrátí, to je hrozné. Jednou si to jako trenér, zažije každý. Druhý set již dívenky z Olomouce hrály a byla to zcela vyrovnaná partie. V polovině druhého setu si vytvoříme  náskok několika bodů, které se daří úspěšně dohrát do konce.       Vítězíme 2 : 0.

V tomto kole Krajského přeboru Olomouckého  kraje,  končí dívky ve skupině A na druhém místě a chlapci na čtvrtém místě. Obě družstva se udržela v první pětce  Krajského přeboru Olomouckého kraje.

Ml. žáci a žákyně