31. 10. 2015 MLŽKY ŠUMPERK, D.ÚJEZD, Č. TŘEBOVÁ

ÚSPĚŠNÝ VOLEJBALOVÝ VÍKEND ML. ŽÁKYŇ   SOKOLA Č. TŘEBOVÁ 24. a 25. 10. 2015.

Předposlední říjnový víkend (24. a 25.10.) mělo družstvo mladších žákyň herně velmi náročný. V sobotu holky čekal krajský přebor ml. žákyň pardubického kraje v Dolním Újezdu, v neděli odjelo 6 hráček do Šumperku na krajský přebor Olomouckého kraje a zároveň se další dvě družstva zúčastnila turnaje v šestkovém volejbalu pořádaného na domácí půdě haly VDA v České Třebové.

Z Dolního Újezdu si holky (A. Dušková, K. Vernerová, E. Pešková, L. Blažková, A. Verešpejová, E. Kráčalová, V. Bicanová, S. Šmídová) po kvalitních výkonech v jednotlivých zápasech s herně velmi vyrovnanými soupeři dovezly pěkné třetí místo a udržení ve skupině „A“.

Neděle potom byla překvapením. Díky zranění jedné hráčky během sobotního utkání v Dol. Újezdu jsme do Šumperku odjeli „dost odvážně“ jen v šesti (K. Paarová, N. Hyláková, K. Honlová, V. Bicanová, S. Šmídová a E. Kráčalová), ale holky zabojovaly a skupinu „A“ s přehledem vyhrály.

I turnaj v České Třebové byl ve znamení bojovnosti a pěkných herních výkonů. Obě družstva (ČTA- K. Vernerová, A. Dušková, L. Blažková, K. Vomáčková, E. Pešková, V. Hondlová,  ČTB- B. Doležalová, Š. Dvořáková, M. Broulíková, S. Landová, J. Šimková, B. Koubová, P. Jebousková) si zkusila hru proti dívčím i chlapeckým týmům. Po skončení turnaje se holky z družstva ČTA radovaly z třetího místa a holky z družstva ČTB skončily na sedmém místě. Musím podotknout, že holky z týmu ČTB neměly na turnaji lehkou situaci, jelikož některé z nich dosud pouze trénovaly, jiné zatím hrály jen trojkový volejbal a zároveň byly doplněny mladšími hráčkami z týmu přípravek. Takže se téměř všechny na tomto turnaji setkaly s šestkovým volejbalem úplně poprvé.

Všem holkám chci za jejich výkony, které předvedly během celého víkendu, poděkovat!!!

Pavel Verner

Ml. žáci a žákyně