6. 9. 2014 MLŽKY kvalifikace KP PCE

Mladším žákyním dnes odstartoval zápasový kolotoč a to kvalifikačním turnajem do Krajského přeboru Pardubického kraje. V letošním ročníku je přihlášeno osm družstev mladších žákyň. Družstva se po dnešní kvalifikaci rozdělila do dvou výkonnostních skupin po čtyřech družstvech. Před sebou máme ještě devět turnajů. Po každém turnaji poslední družstvo padá do skupiny B a z ní nejlepší postupuje do A.TJ Sokol Česká Třebová - TJ Svitavy B         2:0   (11, 18)Družstvo Svitavy B tvoří děvčata o rok mladší, která začínají s šestkovým volejbalem. My jsme si vybrali slabší chvilku v prostřední části druhého setu. Naštěstí trvala jen krátce a zápas jsme dotáhli do vítězství.TJ Sokol Česká Třebová - VO TJ Lanškroun         0:2   (-16, -19)Od začátku zápasu soupeříme spíše sami se sebou. Nefungují základní věci v obraně a třetí úder není útok, ale aut, síť nebo zadarmo. Když už se něco povedlo, následovala naše zbytečná nevynucená chyba. Holky působily nerozehraně a nervózně - možná ze sluníčka anebo z mnoha rodičů, kteří zavítali na kurty? :-)TJ Sokol Česká Třebová - TJ Svitavy A         2:1   (-12, 21, 10)Herní kolaps pokračuje i v prvním setu proti Svitavskému áčku. Naštěstí se holky hecly a začaly předvádět to, co umí. Sice to trvalo, ale nakonec se i díky mohutnému povzbuzování  a fandění rodičů a diváků rozehrály. Velmi napínavý zápas nakonec vyhráváme a postupujeme do A skupiny.