30. 3. 2014 MLŽCI PROSTĚJOV KP OLM KRAJE

9. KOLO PŘEBORU ML.ŽACTVA OLOMOUCKÉHO KRAJE

V neděli 30. 3. 2014 za krásného slunečného počasí zajížděli ml.žáci do Prostějova k dalším zápasům přeboru Olomouckého kraje. Příznačně se skupina C přeboru odehrávala v Letní hale. Dnes jsem si poprvé přečetl, proč takový název tělocvičny (když v předchozích návštěvách této haly jsem se nad  názvem nezamýšlel). Název Letní hala vznikl někdy v roce 1925, když v tomto prostoru měli sportoviště Sokolové a vystavěli si tuto tělocvičnu pro letní cvičení. Postupem času se tělocvična začala využívat i v zimě (samozřejmě po stavebních úpravách), a v tomto stavu sloužila až do roku 2006, kdy tuto „sokolovnu“ převzala společnost(sportovní oddíl) TK PLUS, která vychovala tenisty Berdycha a Kvitovou. Takže z původní „sokolovny“ zbyly jen obvodové zdi a celý objekt se zrekonstruoval-strop v tělocvičně se zvýšil o 2 m, aby vyhovoval míčovým sportům, suterén se upravil na regenerační linku, atd. Něco takového by potřebovala českotřebovská sokolovna.

Ale zpět k volejbalu. Před 14 dny se utkání ve skupině C klukům moc nevydařila, ale dnes to bylo úplně jiné družstvo. Kluci (Kadlec, Pirkl, Šplíchal a Šplíchal, Lukáš a Koudelný) své soupeře dnes přehráli rozdílem třídy. Snad to způsobila větší soustředěnost, nebo větší chuť, ale dnes to byl koncert. Možná na herní projev má vliv i  změna tréninkového procesu. Nejlepší hráč byl Honza Kadlec. Ostatní kluci předvedli zlepšené výkony a výkonost jde u nich nahoru. U někoho rychleji (Šplíchal Jára) u někoho pomaleji. Ale dnes to byl opravdu dobrý výkon.

Č. Třebová-Prostějov B 2:0

Č. Třebová-Prostějov C 2:0