17. 3. 2013 Č. Třebová mlžky-KP OLM kraje

Krajský přebor Olomouckého kraje, 10. kolo, Mladší žákyně 17.3.2013         Česká Třebová.

Geodézie Česká Třebová dívky - VK Přerov           2:0             25:20, 25:18,                    Děvčatům  z  Přerova chybí jedna hráčka, jinak jsou všechna zúčastněná družstva kompletní. Začátek zápasu s Přerovem je opatrný, postupem času se rozehrajeme a soupeře po velice slušném výkonu  s  přehledem porážíme 2:0.

Geodézie Česká Třebová dívky - VK Prostějov      2:1             19:25, 25:20,15:7          Toto, byl naprosto jiný zápas. Družstvo Prostějova je jednoznačně nejlepší družstvo této soutěže a každý vyrovnaný zápas, natož vítězství nad tímto soupeřem zaručuje velice  kvalitní   odehrání tohoto zápasu. Po prvním prohraném setu se daří dívkám výkon ještě zlepšit.  Bojují      a perou se o každý míč, který následně jsou schopné “skládat“. Opravdu pěkný zápas, který graduje v rozhodujícím setu. Po výborném výkonu, zaslouženě  vítězíme 2:1.

Geodézie Česká Třebová dívky – VK Lanškroun      2:0             25:19, 25:18    Obavy, že by mohla  na dívky přijít únava z předchozího úsilí vynaloženého na vítězství s družstvem Prostějova a  odehrání třetího  zápasů po sobě, jsou ty tam.  Hrajeme dobře,             s přehledem si hlídáme několika bodový náskok, který zdárně dohráváme do vítězného konce.

Geodézie Česká Třebová dívky UP Olomouc          2:0             29:27, 25:19  Posledním soupeřem nám jsou olomoucká děvčata. Jelikož jsme měli zápasovou pauzu a soupeř byl rozehraný, zastihl nás začátek posledního setu ztuhlé. Postupem času stahujeme bodový náskok soupeře a dlouhou koncovku tohoto setu se daří i za přispění štěstí vyhrát 29:27. Druhý set již soupeř z Olomouce není tak aktivní a naše děvčata po zásluze vyhrávají i druhý set.

Je to poprvé, kdy se nám podařilo v ročníku 2012-13 vyhrát skupinu A, tedy nejlepší skupinu  krajského přeboru Olomouckého kraje a to ještě bez jediné porážky.        Děvčata hrála opravdu dobře. Každá udělá chybu, ale je nutné, aby ji podržely ostatní a to se včera stalo, hrály jako parta.                                                                                       Je to zatím největší úspěch,  každé jednotlivé hráčky v této partě mladých dívek.                                                        Jsme velice rádi a děkujeme Výboru Olomouckého kraje, že nám umožnil hrát tuto kvalitní soutěž, která nám dala obrovské množství (12+1 kol), celkem 52 kvalitních zápasů.                  Ještě zbývá odehrát poslední 12.  kolo,  12.7. 4. 2013 vypadá to, že pořadatel všech tří skupin A-B-C, bude  Přerov.

Pod vedením R. Hanzelky hrála:Bělková Kristýna, Voleská Kristýna, Veselá Anna, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Klimková Linda.

Zapsal Rostislav Hanzelka

Pořadí v turnaji.

Geodezie Česká Třebová                                         8:1 PVK Prostějov                                                        6:4 VK Lanškroun                                                        5:6 UP Olomouc                                                          4:5 PVK Přerov                                                            1:8