SOUSTŘEDĚNÍ PECKA 5. 8.-12. 8.2023

Dne 5.8.2023 odjelo cca 85 dětí a trenérů na soustředění do Pecky. Společnou autobusovou dopravou jsme se dopravili do místa soustředění. Po loňských zkušenostech, kdy někomu byla zima v chatičkách, jsme letos doporučili dětem vzít si i spacák. Problém se zimou v noci je vyřešen..bohužel nás při příjezdu do lokality přivítal déšť, který nás stále "vítá". Ale pro běh soustředění je to jen malá komplikace. Na neděli budeme zajišťovat suchou variantu v okolních tělocvičnách.

Další den soustředění pokračoval nedělí, celodenně deštivou. Už v sobotu se díky Markétě podařilo zajistit tělocvičnu V Pecce, kam šli sportovat starší žáci a starší žákyně, a dále tělocvičnu v Sokolovně ve Studenci. Takže dopoledne do Studence jeli muži, junioři a kadeti, juniorky a kadetky posilovaly na Pecce v klubovně a v okolí, odpoledne starší žáci a žákyně opět tělocvična v Pecce a kadetky ve Studenci, kde je vystřídali po návštěvě Modré posilovny v Nové Pace juniorky, muži, junioři a kadeti. Nejstarší kategorie odpracovaly hodně práce, byla vidět velká snaha a užilo se i dost legrace. V pondělí má zase pršet. A také pršelo. Tělocvična ve Studenci byla

již obsazená, a tak Markéta zajistila krásnou halu v Nové Pace na ZŠ

Komenského. Tam dnes trávili čas kadetky, juniorky, muži, junioři a kadeti. Občas již vysvitlo slunce a to se rázem zapomene na mnoho předchozích propršených dní. Ale pak začne zase pršet. Ale děti, hráčky a hráči vše zvládají bravurně.

Na soustředění v Pecce máme za sebou 4. a 5. den. Zatímco v úterý už družstvo žákyň trénovalo venku, tak ostatní družstva dala přednost jistotě. Zázemím se opět stala tělocvična v Pecce a hala v Nové Pace. Středa byla snad již posledním dnem s deštěm, kdy celé dopoledne až do 13.00 lilo. Takže dopoledne tělocvična v Pecce a hala v Nové Pace, odpoledne většina družstev využila k odpočinku, který byl vyplněn návštěvou hradu Pecka a místní kavárny s cukrárnou. Večer už proběhl první společný turnaj. Po turnaji

následovalo vyhlášení a vyhodnocení dne. Odstěhovali jsme z Nové Paky všechny volejbalové věci. Máme radost, že budeme moci sportovat venku. Smutný je řidič autobusu na lince Pecka-Nová Paka, který si na nás zvykl, a dokonce navázal s některými trenéry přátelství. Zítra ráno přijedou hráčky a hráči z naší přípravky s některými rodiči.

Na soustředění v Pecce máme za s sebou 6. a 7. den. Pokračoval nácvik ind.herních činností, souhra družstva, fyzická příprava. Na soustředění za námi přijeli hráčky a hráči z přípravky, a hned po ubytování a obědu se zapojili do sportovní činnosti. Večer proběhl táborový turnaj, turnaj mix.trojek a sólo turnaj přípravky. Ta se ve své činnosti hodně zaměřuje na přípravu pro vstup do šestkového volejbalu. Dnes večer na trenérské poradě se připravovala organizace odjezdu, balení sportovních pomůcek.

Sobotou 12.8.2023 skončil náš pobyt na volejbalovém soustředění v Pecce u Nové Paky. Co soustředění přineslo? Opakované zjištění, že lokalita je pro prázdninové sportování dětí nádherná. Okolní lesy, krásný výhled na Městys Pecka s hradem, velký prostor celého areálu, dobře připravená sportoviště. Hráči a hráčky se výkonnostně zlepšovali každým dnem, utužoval se kolektiv jednotlivých družstev. Milé bylo, že pár dní s námi strávilo několik rodičů od dětí z naší přípravky. Dnes všechny děti odehráli ještě turnaj trojic, naobědvali se, obdrželi sportovní trika a v půl třetí odjeli do České Třebové. Děkuji všem trenérům za jejich kvalitní práci na soustředění.

Turnaje a akce