12. 9. 2008 Volejbal

Turnaj geodetů 2008.

Po roce jsme opět uspořádali volejbalový turnaj pro geodety a katastrální pracoviště východních Čech. Po loňském ročníku, kdy jsme turnaj uspořádali v tělocvičně a o víkendu, jsme se letos  vrátili k původnímu místu a termínu, turnaj byl uspořádán 12.9.2008 na venkovních volejbalových hřištích v Litomyšli. Turnaj se konal pod patronací ředitele Katastrálního úřadu Pardubice, Ing. Karla Švarce. S tradičním turnajem ve volejbale byl letos poprvé pořádán turnaj v ringu, jehož organizaci měla z větší části na svých bedrech děvčata z katastrálního pracoviště Svitavy.

K turnajům ve volejbale a ringu se přihlásila tato družstva: Pardubice, ŘSD Pardubice, Rychnov nad Kněžnou, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí a SK GEODÉZIE Česká Třebová. Ve volejbalové části sportovního setkání byl zvolen systém každé družstvo s každým na dva sety do 17-ti bodů, o pořadí v turnaji rozhodoval poměr setů ze všech zápasů, popřípadě poměr míčů ze všech zápasů. Turnaj v ringu probíhal ve čtyřčlenných  družstvech, každý s každým na dva vítězné sety do 15-ti bodů.

Přestože původní idea s pořádáním turnaje v ringu byla spíše v tom, předvést tento ne moc známý sport širšímu publiku, získal tento sport u účastníků značné sympatie a myslím si, že se příští rok dočká samostatného turnaje. Občerstvení, tentokrát s bezchybnou obsluhou, bylo zajištěno v tenisové hale.

Turnaj ve volejbale i ringu byl rozehrán kolem 8:30 hod a podařilo se turnaje zakončit do 15.30. Během turnaje se nikdo nezranil, počasí nám přálo a tak mohl být krásný slunečný den zakončen vyhlášením výsledků a předáním cen. O pořadí v ringu na prvních třech místech musel rozhodnout los, neboť Č.Třebová, Svitavy a Chrudim v turnaji pouze jednou prohráli. Pořadí po losu: 1.SK GEODÉZIE Česká Třebová, 2.Chrudim, 3.Svitavy. Turnaj ve volejbale byl rovněž velmi vyrovnaný a vítězství si po letech zopakoval pořádající tým SK GEODÉZIE Česká Třebová, za ním následovalo pořadí 2.Svitavy, 3.Ústí nad Orlicí, 4.ŘSD Pardubice, 5.Chrudim, 6.Pardubice a 7.Rychnov nad Kněžnou.