4. 3. 2008 Bowling

První bowlingový turnaj, pořádaný sportovním klubem Geodezie Česká Třebová v roce 2008 se hrál v úterý 4. března. Hodnotili se jak jednotlivci, tak i družstva. V soutěží jednotlivců se hrála kvalifikace na čtyři hry. Poté byla šestnáctka hráčů, kteří měli smůlu, poslána hrát si na pravou stranu herny jen tak a šestnáctka s lepšími výkony (děvčatům jsme ke každé hře přidali osm bodů) šla na levou stranu bojovat o účast v osmičlenném finále. Mezi vyřazenými (pracovně jsme peleton rozdělili na části, kdy jedné se říkalo elita a druhé jelita) byla nejlepší Lenka Čížková z ŘSD, která vybojovala cenné sedmnácté místo (taky za něj dostala cenu). Po odehraných dalších dvou hrách jsme vyšoupli dalších osm hráčů a zbyli nám finalisté. Mezi nimi byla jediná žena, která se postavila vedle tatínka turnaje Michala Kadlece (doufám, že je od sebe rozeznáte) aby se s ním vyfotila coby vítězka soutěže žen. Byla to Maruška Drábková ze Skansky. Přeci jen upřesním, že Marušku od Michala poznáte podle tenkého řetízku, který má na krku. Mezi všemi lidmi byl nejlepší a cenu pro vítěze v podobě lahve získal Jiří Němec z ŘSD, který měl z osmi odehraných her úctyhodný průměr 167,13 bodu. Na druhém místě skončil Josef Samek a třetí Tomáš Drexler, oba z Geodézie. Ti nedostali nic. Cenu pro druhého hráče získal čtvrtý Radek Novotný ze Strabagu, bronzovou cenu (všechno to byly zubní kartáčky ve tvaru lahví) získal šestý Zbyněk Karafiát ze Skansky.  Před ním byl na pátém místě pořádající Michal Kadlec (taky nedostal nic). Proč nic nedostali Geodeti se hned dozvíte. Hráči byli seskupeni do čtyř družstev o nestejném počtu členů. Aby se z toho dal vypreparovat výsledek, bral se jako výkon družstva průměr všech jeho hráčů. Na krásném čtvrtém místě s průměrem 108 bodů skončil Strabag. O dva a půl bodu lepší průměr mělo družstvo ŘSD, které skončilo na bronzové příčce. To byla spodní polovina tabulky kterou od horní poloviny dělilo sedm bodů. Druhé místo  vybojovala Skanska, ta měla průměr 117 bodu, zlato patří pořádajícím Geodetům, jejichž průměr byl 119,3 bodu. Ti dostali hlavní cenu, kterou na druhém snímku třímá zástupce Geodetů. Přesto, že Vás vídám pravidelně každý rok již druhý rok, nejsem si ve Vašich jménech ještě příliš jistý. Proto se dopustím tvrzení, že ostatní na snímku patří zčásti k vítěznému družstvu a zčásti patří k závidící konkurenci. No a protože Michal usoudil, že v balíčku je toho pro všechny Geodety dost, vydal jejich ceny konkurentům na malilinko nižších místech v soutěži jednotlivců. Při turnaji bylo živo (myslím tím řev), což svědčí o tom že soutěžícím nebylo jedno jak dopadnou. Přesto však byly boje čestné (neměli jsme ani jeden případ zamknutí soupeře na WC a zaregistrovali jsme jen pár pokusů opít soupeře. Většinou se opíjející statečně opíjel s opíjeným, což bylo čestné). Za výkony, které byly při turnaji Vás tedy chválí a příjemné prožití všeho, co budete prožívat Vám přeje akci organizující Zdeněk Barvínek.