19.-20. 2. 2022 VOLEJBAL, KADETKY A ČP ČR PŘEROV.

Pokračovala soutěž Č. poháru druhým kolem. Pořadatelem byl extraligový oddíl Volejbal Přerov.  Této elitní  skupiny „A“, se účastnila družstva, pořadatel turnaje Volejbal Přerov, PVK Olymp Praha, VK Prostějov, Kladno volejbal. cz, SK Volejbal Kolín, SK Slavia Praha, TJ Žďár nd Sázavou a TJ Sokol Geodézie Česká Třebová.  Hraje se systém každý s každým.

Naše družstvo absolvuje turnaj v 7 hráčkách, Lucie Neumannová, Anna Kaplanová, Pája Jebousková, Klára Valterová, Zuzana Havránková, Adéla Beranová a Viktorie Macháčková.

SOBOTA 19. 2. 2022

TJ Sokol Česká Třebová –  PVK Olymp Praha extraliga       0 : 2  14:25, 13:25

Přijíždíme vlakem, který měl 30 minutové zpoždění, takže na převléknutí a rozcvičení máme nějakých

20 -25 minut.  Čas nebyl, tak co můžeme čekat za výkon od dívek.  Prohráváme 0 : 2.

TJ Sokol Česká Třebová – Volejbal Prostějov extraliga      1 : 2  14:25, 25:16, 15:17

Hrajeme dobře, bohužel za stavu 1:1 hrajeme rozhodující třetí set, který v koncovce prohráváme 15:17, po zbytečných vlastních chybách. Po zlepšeném výkonu prohráváme 1 : 2.

TJ Sokol Česká Třebová – Volejbal Přerov, z.s. extraliga      0 : 2  18:25, 9:25

Od začátku prvního setu hrajeme špatně. Máme problémy s každou herní činností. Soupuř nás „válcuje“, nemáme čím odpovědět. Prohráváme po zásluze 0 : 2.

TJ Sokol Česká Třebová – SK Slavia Praha                         2 : 0     25:22, 26:24

Po předchozím mizerném výkonu, čekáme jak se dívky „hecly“, na další zápas sobotní série, bohudík dnes poslední. Již od začátku zápasu nastoupila českotřebovská děvčata z cela v jiném režimu. Hrají výborně, dobře brání pole a v útoku skládají míče. Dívky chtějí hrát a výrazně se změnila jejich, motivace. Na dívkách je vidět, že když makají, tak celá parta. Byl to těžký zápas, ale dívky nabudil. Vyhráváme  2 : 0.

Neděle 20.2.2022 Hrajeme o udržení v elitní osmičce nejlepších družstev skupiny A  Českého poháru.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Žďár nad Sázavou                            2 : 0  25:21, 25:18

V předchozím kole Č poháru nás družstvo Žďáru pěkně „seřezalo“, tak mu máme co vracet. Opět dívky chtějí „makat“ a sebevědomého soupeře v herní činnosti přehrávají. Při rozesmečování s míči dívky ze Žďáru pěkně „sekají“ a naše dívky tím zastrašují, ale někdo jim to musí přihrát a nahrát, což je zcelá jiná situace. Hrajeme výborně a pomalu soupeře přehráváme. Po zásluze vyhráváme  2 : 0.

TJ Sokol Česká Třebová – SK Volejbal Kolín                                 2 : 0   25:19, 25:22

Překvapivě hrajeme skvěle i druhý zápas. Změna je v chování dívek, protože se motivují, že chtějí vyhrát a budou se o vítězství rvát. Opět obrovská bitva, kterou českotřebovské dívky skvěle zvládají. Již radost z vítězství prožívá tato parta bezprostředně a výhru si velice užívají.  Po zásluze vyhrávají  2 : 0.

TJ Sokol Česká Třebová – Kladno volejbal,cz                       1 : 2  25:12, 18:25, 14:16

Poslední zápas 2. kola skupiny A  Českého poháru.

Družstvo Kladna patří mezi špičku kategorie kadetek v ČR. Již jejich účast v počtu 14 dívek v družstvu Kladna něco vypovídá. Začínáme skvěle, než li se stačí soupeř rozkoukat, vyhráváme 25:12. Soupeř nevěděl co má hrát, českotřebovské dívky byly všude. Začátek druhého setu byl stejný prvního, hrajeme opět skvěle, ale v polovině setu začínáme dělat větší množství chyb, což nastartovalo soupeře, který náš výpadek plně využil. Rozhodující set byl opět zcela vyrovnaný až do koncovky, kde soupež postavil na síť dvě vysoké dívky, které naše unavené hráčky již nebyly schopné na síti přehrát. Dvě chyby, již unavených dívek rozhodly celý zápas. Soupeř skvěle využil širokou lavičku.

Děkuji dívkám, za velice příkladný bojovný výkon, za vytvoření dobré party a pěknou reprezentaci města a oddílu TJ Sokol Geodézie Česká Třebová.

Výsledky 1. kola  Českého poháru skupina „A“.